Forside Shop Hybrid inverter til solcelleanlæg Hybrid-inverter DEYE SUN-12K-SG05LP3-EU
Kunde matched zone "DK-fri"
“DEYE SUN-8K-SG04LP3-EU 8kW hybrid inverter” er lagt i kurven. Se kurv
Inverter 1
12kw Sg05lp3 Eu Sm2 2+2.251
Hybrid-inverter DEYE SUN-12K-SG05LP3-EU
DEYE’s nye Hybrid Inverter er en af de mest avancerede på markedet.
Med en rated effekt på 12kW og en maksimal effekt på 19kW. 2 MPPT trackere med hver 2 PV indgange
Hybridinverteren leverer hele 240A ved batteriopladning og afladning. Det er i en klasse for sig, og gør den specielt velegnet til Netbalancering.
DEYE kan desuden forsynes fra generator, og flere typer vindmøller.
!Husk at bestille smartstyring hvis du vil have maksimal gavn af din inverter
Bemærk: Du handler med samkøbsrabat under særlige betingelser.
Varen sælges ikke i samkøbet uden samtidigt køb af mindst 10 paneler eller batteri.
12 på lager (kan bestilles som restordre)
Antal:
  • Beskrivelse
  • Yderligere information
De to MTTP indgange håndterer typisk 30-36 600Wp paneler mod syd, eller 36-40 paneler øst/vest.
Der kan endvidere tilsluttes generator og nogle typer af vindmøller.
Vi har 10 års fabriksgaranti på alle DEYE produkter
Ladeeffekten er hele 240Amp
Op til 10 DEYE invertere kan arbejde sammen parallelt.
Hent datablad
Elitag er DEYE premium partner og har egne specialister – Det er din garanti for bedst mulig support
Vægt 35 kg
Størrelse 70 × 43 × 30 cm
Du kunne også være interesseret i…
  • Tilbud! Rosen560 Fb
    Rosen Solar RS144 580W all black
    Tilføj til kurv
Relaterede varer
  • Tilbud! Deye Sun 12k Eu
    DEYE SUN-8K-SG04LP3-EU 8kW hybrid inverter
    Tilføj til kurv
  • Deye 50kw Hybrid
    DEYE SUN-50K SG01HP3-EU-BM4 50kW hybrid inverter
  • 4 1024x576
    ELITAG smartstyring v2, HW-opgradering, inkl Inverter4Life
Elitag A/S
Ved Amagerbanen 33A